Siparişinizdeki ürün/ürünleri iade etmek için;

 

 Siparişinizdeki ürün veya ürünleri; sipariş tesliminden itibaren 14 gün içerisinde elektrikstok.com’un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

ÖNEMLİ: İade talebinizi ürününüzü tarafımıza göndermeden önce iade formunuzu bize iletmenizi veya bizi arayıp mutlaka bildirmenizi rica ederiz. 

İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZIN ASLI İLE GÖNDERİNİZ!

Elektrikstok olarak sadece online ürün satışı yapmaktayız. Satış sonrası devreye alma, teknik destek, uluslararası sertifikasyon gönderimi, alınan ürünün ayarının yapılması gibi hizmetlerimiz yoktur. Bu tip sorumluluklar alıcıya aittir. Alıcı tarafından herhangi bir sorun yaşanmaması ve alıcının işinin kolaylaşması için satın alma yapılmadan önce websitemiz içerisinde ürün sayfalarında sunduğumuz katalog, video ve teknik föyler incelenmiş olmalıdır. Ayrıca ürünlerin içerisinden çıkacak montaj kılavuzları da devreye alma işlemlerinizde sizlere yardımcı olacaktır.
 
Websitemiz içerisinde verdiğimiz ürün görselleri üretici kataloglarından ve websitelerinden alınmıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte üreticiler ürünlerinde bazı optimizasyonlar yapabilmektedir. Çok nadir de olsa görseldeki ürün ile kutudan çıkan ürün arasında küçük ölçekli görünüş ve ayar farklılıkları olabilmektedir. Bu durumlar alıcı tarafından araştırılmalı ve sipariş bu doğrultuda oluşturulmalıdır. 

Cayma hakkı süresi içerisinde iade etmek istediğiniz ürünlerinizi;
 

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

  • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, ithalatçı/üretici firmaya iade edilebilir veya başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
  • Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır.

Özel Ürünler için iade şartları

  • Montajı yapılıp, tekrar sökülüp, orjinal ambalajı bozulmuş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Diğer Ürünlerin iadesinde;

  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, ), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

İade İşlemleri

Yukarıda belirtilen şartlara uyan iadenizi;bizi arıyarak, ürünün orjinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde “Sağlam bir mukavva kutunun daha içine koyarak” tarafımıza gönderdikten sonra iadeniz ulaştığında İade bölümü tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ila 7 gün arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iadeniz için sizinle irtibat sağlanarak, tercihinize göre yeni ürün gönderimi, para iadesi veya hediye çeki oluşturulması işlemlerinden biri gerçekleştirilir.

NOT: YUKARIDA BELİRTİLEN KOŞULLARI SAĞLAMAYAN İADELER KESİNLİKLE ALINMAYACAKTIR VE TARAFINIZA TEKRAR AYNI ŞEKİLDE GÖNDERİMİ SAĞLANACAKTIR.